REZULTATE OBTINUTE DE SPORTIVII CLUBULUI SPORTIV MUNICIPAL BUZAU LA FINALA CAMPIONATULUI MONDIAL DE RACHETOMODELISM SERBIA – IRIG, 21 – 28 AUGUST 2010

JUNIORI:

Clasa S1A rachetomodelele de altitudine

Locul IV individual, NICA ALEXANDRU;

Locul VI individual, CONSTANTIN RADU;

Locul I echipe, NICA ALEXANDRU, CONSTANTIN RADU.

Clasa S4A rachetomodele de durata cu rachetoplanor

Locul 23 individual, NICA ALEXANDRU;

Locul 13 echipe, NICA ALEXANDRU.

Clasa S5B rachetomodele machete de altitudine

Locul I individual, NICA ALEXANDRU;

Locul IV individual, CONSTANTIN RADU;

Locul III echipe, NICA ALEXANDRU, CONSTANTIN RADU.

Clasa S6A rachetomodele de durata cu streamer

Locul 10 individual, NICA ALEXANDRU;

Locul 16 individual, CONSTANTIN RADU;

Locul V echipe NICA ALEXANDRU, CONSTANTIN RADU.

Clasa S8D rachetoplanoare radio comandate

Locul 12 individual, NICA ALEXANDRU;

Locul 9 echipe, NICA ALEXANDRU

TOTAL MEDALII: 2 0 1 = 3

TOTAL LOCURI 4 6: 2 1 1 = 4

SENIORI:

Clasa S1B rachetomodele de altitudine

Locul 19 individual, SERCAIANU LUCIAN;

Locul 22 individual, SERCAIANU FLORICA;

Locul V echipe, SERCAIANU LUCIAN, SERCAIANU FLORICA

Clasa S3A rachetomodele de durata cu parasuta

Locul 23 individual, SERCAIANU FLORICA;

Locul 15 echipe, SERCAIANU FLORICA.

Clasa S4A rachetomodele de durata cu rachetoplanor

Locul 10 individual, SERCAIANU LUCIAN;

Locul 16 individual, SERCAIANU FLORICA;

Locul VI echipe, SERCAIANU LUCIAN, SERCAIANU FLORICA.

Clasa S5C rachetomodele machete de altitudine

Locul II individual, SERCAIANU LUCIAN;

Locul III individual, SERCAIANU FLORICA;

Locul II echipe, SERCAIANU LUCIAN, SERCAIANU FLORICA.

Clasa S7 rachetomodele machete

Locul 16 individual, SERCAIANU FLORICA;

Locul IV echipe, SERCAIANU FLORICA.

Clasa S9A rachetomodele de durata cu girocopter

Locul 46 individual, SERCAIANU FLORICA;

Locul 12 echipe, SERCAIANU FLORICA.

TOTAL MEDALII: 0 2 1 = 3

TOTAL LOCURI 4 6: 1 1 1 = 3

TOTAL MEDALII JUNIORI SI SENIORI: 2 2 2 = 6

TOTAL LOCURI 4 6 JUNIORI SI SENIORI: 3 2 2 = 7

Toti sportivii participanti de la C.S.M. Buzau au cucerit cel putin doua medalii.

ANTRENOR EMERIT: SERCAIANU LUCIAN

REZULTATE C.S.M. BUZAU LA CAMPIONATUL NATIONAL DE RACHETOMODELISM SALISTE, SIBIU 23 – 27 IUNIE 2010,

JUNIORI:

Clasa S1A rachetomodelele de altitudine

Locul I individual, MANOLACHE DANIEL;

Locul II individual, CONSTANTIN RADU;

Locul III individual, NICA ALEXANDRU

Locul I echipe, MANOLACHE DANIEL, CONSTANTIN RADU, NICA ALEXANDRU.

Clasa S4A rachetomodele de durata cu rachetoplanor

Locul III individual, NICA ALEXANDRU;

Locul II echipe, NICA ALEXANDRU, CONSTANTIN RADU, MANOLACHE DANIEL.

Clasa S5B rachetomodele machete de altitudine

Locul I individual, NICA ALEXANDRU

Locul II individual, MANOLACHE DANIEL

Locul III echipe, NICA ALEXANDRU, MANOLACHE DANIEL, CONSTANTIN RADU

Clasa S6A rachetomodele de durata cu streamer

Locul I individual, NICA ALEXANDRU;

Locul I echipe NICA ALEXANDRU, MANOLACHE DANIEL, CONSTANTIN RADU

Clasa S8D rachetoplanoare radio comandate

Locul II individual, NICA ALEXANDRU

Locul II echipe, NICA ALEXANDRU

SENIORI:

Clasa S1B rachetomodele de altitudine

Locul I individual, NICA GABRIEL;

Locul II individual, SERCAIANU FLORICA;

Locul I echipe, SERCAIANU LUCIAN, SERCAIANU FLORICA, KRAUSE MARIAN.

Locul II echipe, NICA GABRIEL, NICA OVIDIU

Clasa S3A rachetomodele de durata cu parasuta

Locul II echipe, SERCAIANU FLORICA, OTELEA DRAGOS, NICA OVIDIU.

Clasa S4A rachetomodele de durata cu rachetoplanor

Locul I individual, SERCAIANU FLORICA;

Locul III individual, SERCAIANU LUCIAN;

Locul I echipe, SERCAIANU FLORICA, SERCAIANU LUCIAN, NICA GABRIEL. Clasa

S5C rachetomodele machete de altitudine

Locul I individual, SERCAIANU LUCIAN;

Locul II individual SERCAIANU FLORICA

Locul III individual, NICA OVIDIU;

Locul I echipe, SERCAIANU FLORICA, SERCAIANU LUCIAN, KRAUSE MARIAN;

Locul III echipe, NICA OVIDIU, OTELEA DRAGOS, NICA GABRIEL.

Clasa S6A rachetomodele de durata cu streamer

Locul II echipe, NICA OVIDIU, KRAUSE MARIAN, SERCAIANU FLORICA;

Clasa S8E/P rachetoplanoare radio comandate cu aterizare la punct fix

Locul III individual, KRAUSE MARIAN;

Locul III echipe, KRAUSE MARIAN

Clasa S9A rachetomodele de durata cu girocopter

Locul III individual, KRAUSE MARIAN;

Locul II echipe, NICA OVIDIU, SERCAIANU FLORICA, SERCAIANU LUCIAN; TOTAL

MEDALII JUNIORI SI SENIORI: 11 11 9 = 31